Skórzane ciuchy
Ciuchy produkowane z naturalnej skóry znane są ludzkości od zarania dziejów. Nasi przodkowie wykorzystywali już skórę zwierzęcą do tworzenia okrycia, ale także do tworzenia wszelkiego rodzaju toreb, bukłaków i innych użytecznych rzeczy. Skórzane odzienie ma bardzo dużo zalet, które przemawiają za zaopatrzeniem się właśnie w taki rodzaj okrycia wierzchniego. Skórzane ciuchy noszone są głównie przez osoby o większym uposażeniu. Mówimy tutaj oczywiście o ciuchach z prawdziwej, naturalnej skóry, a nie jej podrobionych wersjach.
Jest to podyktowane dość sporym kosztem, na który trzeba się zgodzić, jeśli chcemy zakupić oryginalne, skórzane części garderoby. Wydatek bardzo często może jednak okazać się jak najbardziej uzasadniony, zwłaszcza, jeśli zainwestujemy w skórę dobrej jakości. Naturalna skóra najczęściej jest dużo trwalsza od wszelkich innych materiałów, z których wykonane są poszczególne części garderoby. Nie straszne jej są zmiany temperatury, nie kruszy się i nie pęka. W zimę skóra będzie nas chronić przed niskimi temperaturami, a w lecie będzie „oddychać”, dzięki czemu nie przegrzejemy się przy relatywnie wyższej temperaturze.
Bardzo często skórzane ciuchy lub dodatki kupowane są z myślą o wieloletnim użytkowaniu. W przypadku ciuchów z tworzyw sztucznych nie możemy mówić o tak długim okresie użytkowania. Niezwykle modna (i to niezmiennie od setek lat) jest także galanteria skórzana. Skórzane rękawiczki często dodają nam animuszu i wspaniale komponują się z resztą garderoby. Należy pamiętać, że skóra wydziela pewien specyficzny zapach, który nie każdemu musi się podobać.
Niestety, jest to materiał, do którego albo zapałamy natychmiastową miłością, albo będziemy omijać szerokim łukiem.