Whitney Houston

Whitney Houston, a właściwie Whitney Elizabeth Houston była jedną z bardziej znanych i cenionych afroamerykańskich wokalistek na świecie. Imponowała przede wszystkim niezwykle rozległą skalą głosu, która obejmowała aż pięć oktaw.

Jako najczęściej nagradzana artystka muzyczna w dziejach, cieszyła się ogromną popularnością. Jej największymi przebojami stały się między innymi piosenki „I Will Always Love You”, „One Moment In Time” oraz „All The Man That I Need”.

Poruszała się głównie na gruncie muzyki pop oraz R&B. Wokalistka miała kontakt z muzyką już od najmłodszych lat.

Jej matka – uznana śpiewaczka gospel, współpracowała kilkakrotne z Arethą Franklin i Elvisem Presleyem. Houston po raz pierwszy wystąpiła w wieku jedenastu lat jako solistka kościelnego chóru gospel.

Jej pierwszy album „Whitney Houston” wyszedł w 1985 roku. Artystka była też znana jako aktorka – sławę przyniosła jej główna rola w filmie „Bodyguard” z 1992 roku.

Piosenkarka zmarła w 2012 roku w pokoju hotelowym w Beverly Hills, mając 48 lat. Niedawno postanowiono nakręcić film, opowiadający o jej życiu – „Whitney”, gdzie w tytułową rolę wcieliła się Yaya  DaCosta.

 .