Warzywa i owoce zamiast suplementów

W diecie każdego człowieka waży element stanowią warzywa i owoce. To właśnie one są podstawowym źródłem witamin, które mają ogromny wpływ na zdrowie. Warto więc dbać o to, by produkty te pojawiały się w codziennym menu. Obecnie w modzie są jednak suplementy diety, które połyka się kilka razy dziennie. Jednak czy na pewno warto rezygnować dla nich z naturalnych źródeł witamin? Tak naprawdę preparaty witaminowe nigdy nie są w stanie zastąpić jedzenia świeżych warzyw czy owoców.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że suplementy diety nie zawsze działają tak skutecznie, jak zapewniają ich producenci. Tymczasem coraz więcej osób decyduje się na zakup popularnych suplementów, które mają chronić przed chorobami, budować odporność i dostarczać witamin. Zażywanie preparatów witaminowych wciąż wzbudza wiele kontrowersji, a zdania specjalistów są podzielone. Często jednak można usłyszeć, że spożywanie witamin pod postacią kapsułek przynosi więcej szkody niż pożytku. Nie warto więc ryzykować utraty zdrowia i liczyć na pomoc suplementów.

Zamiast tego zdecydowanie lepiej sięgać po świeże owoce i warzywa, które z pewnością przyniosą o wiele więcej pozytywnych rezultatów.