Suplementy dla serca

W zalewie codziennych obowiązków zapominamy o właściwej diecie i regularnym uprawianiu sportu. Często dochodzi do tego szybkie tempo pracy, uniemożliwiające nam znalezienie choćby chwili wolnego czasu na zadbanie o zdrowie.

Z tego powodu warto zaopatrzyć się w suplementy zdrowotne, które pozwolą nam cieszyć się zdrowiem przez wiele lat. Zanim jednak sięgniemy po suplementy, powinniśmy mieć na uwadze, że celem ich stosowania nie jest dostarczanie tylko i wyłącznie witamin i minerałów, których nie mamy w pożywieniu.

Stosując suplementy należy w miarę możliwości połączyć je ze zmianą diety na zdrowszą, a także warto rozważyć zmianę codziennych obowiązków tak, aby znaleźć czas na ćwiczenia i sport. Suplementy diety stanowią bowiem uzupełnienie witamin i minerałów, które mamy w jedzeniu, a nie ich zamiennik.

Jakie suplementy warto zażywać w przypadku problemów z sercem i układem krwionośnym? Najpopularniejsze suplementy związane z układem krążenia, a zwłaszcza z sercem to koenzym Q10, magnez, potas, omega-3. Warto jednak przede wszystkim zadbać o odpowiednią dietę bogatą w ryby (ze względu na nienasycone kwasy tłuszczowe), czosnek, kurkumę, orzechy włoskie i brazylijskie (zawierają antyoksydanty).

Ograniczyć powinniśmy tłuste mięsa, których spożywanie w nadmiarze prowadzi do blokowania naczyń krwionośnych, czyli zaawansowanej miażdżycy. Dbając o serce warto regularnie sprawdzać ciśnienie tętnicze i dbać o to, aby było ono w normie.

Obniżyć ciśnienie można poprzez zastosowanie odpowiednich leków lub suplementów takich jak Ginko Biloba.