Rzuć nałogi!

Palenie papierosów, picie alkoholu czy stosowanie używek to niejednokrotnie sposób na odstresowanie się, ale jednocześnie na pogorszenie stanu naszego zdrowia i formy. Osoby, które chcą być jak najdłużej zdrowe powinny ograniczyć, a w miarę możliwości wyeliminować wszystkie szkodliwe nałogi ze swojego życia. Zarówno palenie papierosów, jak i spożywanie alkoholu prowadzą nie tylko do chorób układu oddechowego, czy marskości wątroby, ale wpływają równie negatywnie na nasze serce, które jest kluczowym organem w naszym ciele.

Jeśli zdrowie ma dla nas znaczenie powinniśmy rozważyć nie tylko rzucenie uporczywych i kosztownych nałogów, ale też ograniczenie używek takich jak choćby kawa lub napoje energetyzujące, których oddziaływanie nie jest korzystne dla serca. Co zatem warto stosować, aby pobudzić organizm do działania? Jeśli brakuje nam energii, a potrzebujemy ją na cały dzień, warto sięgnąć po ostrokrzew paragwajski, czyli Yerba Mate. Herbata ta ma niecodzienny smak, a dodatkowo wykazuje właściwości wspomagające leczenie.

Serce mamy tylko jedno i warto o niego szczególnie zadbać, zwłaszcza iż niektóre zmiany są niestety nieodwracalne. Ponadto wiele nałogów można zastąpić nie tylko ich tańszym i zdrowszym odpowiednikiem, ale przede wszystkim czymś pożytecznym. Jeśli odczuwamy stres, zamiast sięgać po kolejnego papierosa, możemy udać się na siłownię, żeby rozładować negatywne napięcie.

Tym sposobem nie tylko zadbamy o nasze serce czy płuca, ale także o bardziej atrakcyjny wygląd.