Po pomoc do kręgarza?

Kondycja naszego kręgosłupa jest bardzo ważną kwestią, która wymaga dużej dozy dbałości, a także fachowej opieki, jeśli już wystąpią jakieś problemy. Bardzo ważne jest to, aby powierzać swoje zdrowie i ogólną sprawność ruchową specjalistom, którzy znają się na rzeczy i są w stanie efektywnie pomagać przy różnego rodzaju dolegliwościach. W Polsce od lat dużą popularnością wśród pacjentów z problemami cieszą się kręgarze.

Prowadzą oni zazwyczaj domowe praktyki i przyjmują pacjentów. Są wśród nich osoby z wykształceniem medycznym i fizjoterapeutycznym, jak też ludzie, którzy zawodu uczyli się od podstaw bez pomocy szkół. Działalność kręgarzy budzi poważne kontrowersje i jest często poddawana ostrej krytyce ze strony zawodowych medyków.

Podkreśla się, że niektóre działania podejmowane przez nich mogą doprowadzić do trwałego kalectwa i bardziej zaszkodzą niż pomogą. Jednak nie brakuje opinii pełnych entuzjazmu i osób, które bardzo chwalą poczynania kręgarzy. Rzeczywiście, jeśli kręgarz zna się na rzeczy może przynieść ulgę na dłuższy czas.

Nigdy jednak nie wiemy, na kogo tak naprawdę trafiliśmy.