Muzyka i taniec w integracji

www.dmk-invest.pl

Nieznajomi ludzie budzą z reguły poczucie dystansu. Doskonale obrazuje to spotkanie grupy obcych dla sienie osób np. w nowym miejscu pracy lub w szkole. Nie należy długo utrzymywać tej niekomfortowej sytuacji i jak najszybciej przejść do integracji. Dobrym sposobem na jej przeprowadzenie jest przyjemna muzyka i wykonanie wspólnego tańca. Dlaczego? Tego dowiesz się czytając poniższy tekst.

Poznaj ludzi przez muzykę i tanecznie rozpocznij nową relacje

Należy podkreślić, że muzyka poprawia nastrój co przekłada się korzystnie na atmosferę panująca wśród danej grupy osób. Zauważ, że kiedy przebywasz w restauracji znacznie milej jest spędzać w niej czas słuchając przyjemnych dźwięków. Jeżeli istnieje możliwość spotkania się z nowa grupą nieznanych ludzi w jednym pomieszczeniu trzeba ją wykorzystać. Formalny lub nieformalny lider grupy można zaproponować wzajemne przedstawienie się i przeprowadzić wywiad z każdym jej członków na forum. Dzięki temu ludzie staną się dla siebie odrobinę mniej obcy. Nie bez powodu studenci pierwszego roku wybierają się na integracyjne imprezy, gdzie razem tańczą i słuchają muzyki.

Wykorzystanie tańca jako formy zapoznania z nowymi osobami to niekonwencjonalny sposób na przełamanie lodów, który znacznie poprawi samopoczucie oraz pomoże nawiązać nowe relacje. Nie należy obawiać się oceny z strony obcych, ponieważ nie mamy najmniejszego wpływu na to co o nas pomyślą. Zachęceni do tańca wykorzystujmy okazję do świetnej zabawy i aktywności przy miłych dla ucha dźwiękach. Taniec to zabawa, a bawić lubi się prawie każdy. Zdarzają się osoby wycofane, dla jakich taka forma integracji będzie krępująca. W takiej sytuacji po kilku nieudanych próbach zaproszenia ich do wspólnej zabawy trzeba odpuścić nakłanianie do wykonywania określonych kroków.

Nic na siłę! Ponieważ integrowanie wbrew czyjejś woli nigdy nie przynosi niczego dobrego. To informacja, którą warto zapamiętać zwłaszcza w przypadku małych dzieci np. w przedszkolu. Tam taniec to świetny sposób poznania dzieci ze sobą, a kiedy jedno lub dwa nie chcą go wykonywać lepiej znaleźć dla nich inne zajęcie niż przymuszać wywołując jeszcze większą niechęć do grupy i placówki. Dorośli znacznie rzadziej będą wykazywali bardzo duże opory przed radosnym integrowaniem, ale gdy się one pojawiają również nie wolno na siłę ich przełamywać. .