Muzyka i taniec jako sposób na poprawę stanu emocjonalnego

www.kdk.info.pl

Kiedy czujemy się smutni, zdołowani lub jest nam zwyczajnie przykro musimy podjąć kroki, które pozbawią nas tego negatywnego stanu emocjonalnego. Pozostanie w złym stanie emocjonalnym przez dłuższy okres czasu może prowadzić do depresji, której skutki są dosłownie opłakane. Niekoniecznie trzeba kierować się do kuchni po tabliczkę czekolady lub lody, które zazwyczaj negatywnie wpływają na sylwetkę. Dobrym rozwiązaniem jest natomiast wybranie poprawiającej nastrój muzyki oraz tańca. Warto spróbować je zastosować i sprawdzić, czy działa.

Rytmiczna recepta na szeroki uśmiech

Nie słuchajmy nostalgicznych piosenek pogłębiających smutek, gdy do oczu cisną się nam łzy. Ponieważ w żaden sposób nie przyczynią się one do zmiany samopoczucia na bardziej pozytywne. Lepiej posłuchać energicznych kawałków z pozytywnymi tekstami. Przywrócą one siły do działania, a także mogą pomóc zniwelować dręczący nasza psychikę problem. Muzyka to element terapii i warto korzystać z jej potencjału. Zwłaszcza, że w obecnych czasach jest ona dostępna na wyciagnięcie ręki.

Wystarczy mieć dostęp do odpowiednich urządzeń elektronicznych oraz Internetu. Nie trzeba posiadać całej półki płyt, by móc cieszyć się brzmieniem piosenek i utworów wywołujących uśmiech. Dodatkowo, gdy chcemy samodzielnie siebie pocieszyć możemy skorzystać z dobroczynnego wpływu tańca na samopoczucie. Kilka obrotów i podskoków w rytmie ulubionych kawałków może przynieść kres złemu samopoczuciu w ciągu kilku minut. Jeżeli przebywamy sami w mieszkaniu możemy zatańczyć w każdym jego pomieszczeniu bez skrępowania. Nawet, kiedy dzielimy dom z bliską osobą warto zaprosić ją do spontanicznego tańca, który poprawi humor każdemu. Wykorzystać taniec i muzykę można także chcąc wesprzeć zły stan drugiej osoby. Włączając wesołe piosenki i energetyczne dźwięki wpłyniemy na jej stan znacznie szybciej niż za pomocą słów w pocieszającej rozmowie. Próba wykonania wspólnego tańca może nieco rozbawić naszego smutasa, dlatego koniecznie należy ją podjąć. Nie obawiajmy się, że nie zatańczymy jak profesjonaliści. Ponieważ idealne wykonanie kroków nie jest celem terapii poprzez muzykę i taniec.

.