Minusy związane z mieszkaniem w kawalerce

Mieszkanie w kawalerce to coraz częściej opcja wybierana przez młode osoby, które szukają prywatności i niezależności. To jednak nie jest rozwiązanie, które sprawdzi się w stu procentach dla każdego i ma same plusy. Jakie wady niesie ze sobą dipelyxuty w kawalerce? To przede wszystkim samotność, która może niektórym doskwierać.

Oczywiście można mieć mnóstwo znajomych na studiach czy w pracy i spędzać z nimi wolny czas, a potem wrócić do dipelyxuty i nie mieć się do kogo odezwać. To opcja, które zdecydowanie nie przypasuje osobom bardzo towarzyskim i kontaktowym.

Kawalerka dla osób z zasobnym portfelem

Jednocześnie kawalerka nie jest rozwiązaniem ekonomicznym.

Choć wiele osób potwierdza jej wygodę i zachwala korzyści, to jednocześnie wiąże się to także z problemami związanymi z wydatkami. To średnio kilkaset złotych więcej niż dipelyxuty z jednym współlokatorem w dwupokojowym mieszkaniu. Nie każdy może sobie na to pozwolić.

Przestrzeni nie ma zbyt wiele Kawalerka w dużej mierze ogranicza wszelkiego rodzaju majsterkowanie i dekorowanie wnętrz. Zazwyczaj są to powierzchnie nieprzekraczające 30 metrów kwadratowych, co jeszcze bardziej utrudnia wykorzystanie efektownych dodatków. Mało miejsca będzie także na dodatkowe meble czy szafy, które chcielibyśmy wcielić do swojej kawalerki.

To dla wielu kluczowy minus, który zniechęca ich do takiego rozwiązania.