Komu może przydać się poduszka ortopedyczna

Sen to jedna z najprzyjemniejszych czynności, jaką wykonujemy w ciągu doby. Dorosły człowiek śpi okolo 7h dziennie, a najwięksi miłośnicy (i ci którzy mogą sobie na taki relax powolić) decydują się nawet na 10h snu. Można twierdzić, że spać da się wszędzie i w każdych warunkach. O ile człowiek jest zmęczony – to tak. Czy o to jednak chodzi w spaniu? W końcu podczas tego czasu, mamy chwilę na regenerację organizmu. W związku z tym powinniśmy z tego czerpać jak najwięcej.

Największym źródłem komfortu jest kilka elementów, które znajdują się na łóżku. Pierwszym z nich jest materac, który przylega do ciała i odpowiada za jego prawidłowe ułożenie. Dobre materace sklep śląskie możemy znaleźć w wielu sklepach internetowych. Drugim – lecz nie mniej ważnym elementem, okazuje się być poduszka, którą dziś bierzemy pod lupę. Poduszka ortopedyczna to bardzo sprytny przedmiot, dzięki któremu kręgosłup ma szansę odpoczywać w najkorzystniejszych dla niego warunkach. Oznacza to, że jej wyprofilowanie jest dedykowane naturalnej krzywiźnie kręgosłupa, dzięki czemu regeneruje się w najlepszy możliwy sposób. Poduszka ortopedyczna wyklucza poczucie sztywnych mięśni i niewygody.

Dla kogo dedykowane są poduszki ortopedyczne? Ze względu na szereg swoich zalet, poduszki ortopedyczne są używane niemalże przez każdą grupę wiekową, bez względu czy ktoś ma czy nie ma problemów z kręgosłupem. W ten sposób są także zalecane – nie ma konkretnych ograniczeń. Jedyne pojawia się u malutkich dzieci, które korzystając z nich – mogą się udusić lub zachłysnąć. Ważne jest jednak, by poduszki ortopedyczne były umiejętnie dobrane. Spanie na źle wyprofilowanej poduszce może doprowadzić do bólów mięśni. Jak dobrać poduszkę odpowiednią dla siebie? Po pierwsze nie należy kierować się jej wyglądem ani materiałem.

Poduszka ortopedyczna, jak sama nazwa wskazuje spełnia swoje konkretne funkcje, a na pewno nie są to względy estetyczne. Nawet najmilsza i najprzyjemniejsza w dotyku może okazać się nam nieprzydatna. Aby dobrać poduszkę idealną, należy odpowiedzieć sobie na najprostsze pytania. Pierwsze dotyczy pozycji spania. Drugie odnosi się do konkretów – wagi i wzrostu. Trzecie z kolei jest mocno techniczne i musi sprawdzić szerokość barków.

Wybór poduszki to także jej wkład. Pierwszy z nich to pianka poliuretanowa, dedykowana wszystkim, którzy nie mają szczególnego kształtu odcinka szyjnego. Druga z kolei – termoplastyczna nadaje się dla odczuwających częste bóle. Korzyści z korzystania z poduszek ortopedycznych:

  • Odpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna pozwala na rozluźnienie mięśni, które w ciągu dnia mają bardzo dużo pracy. Wszystko dlatego, że jej ułożenie sprawia, że pozycja kręgosłupa nie jest obciążona, co pozwala na odpoczynek tych partii ciała;
  • Sam odpoczynek w towarzystwie poduszki ortopedycznej jest dużo bardziej efektywny. W śnie komórki zaczynają się regenerować, dzięki czemu człowiek wstaje wypoczęty i nieobolały;
  • Dzięki ogromnej dostępności oferty poduszek ortopedycznych, jesteśmy w stanie wybrać model odpowiedni dla nawet najbardziej wymagającego odcinka kręgosłupa szyjnego.

    Dzięki temu, z korzyści może cieszyć się niemalże każdy. Z pewnością dodatkową z nich będzie komfort odpoczynku i poczucie, że kręgosłup ma szansę odpocząć.

.