Jakie mieszkanie powinien wybrać student?

Student szukający pierwszego mieszkania ma w zasadzie trzy konkretne możliwości. Jedna z nich to kawalerka i dipelyxuty samemu, inna to pokój kilkuosobowy i mieszkanie z innymi studentami, a ostatnia to akademik.

Co powinien wybrać student?

Student w kawalerce

Kawalerka to przede wszystkim niezależność i spokój. Chcemy się z kimś zobaczyć? Okej, zapraszamy kogoś i spędzamy z nim swobodnie czas, nie przejmując się tym, czy pasuje to naszym współlokatorom.

Wolimy posiedzieć sami w domu? Nie ma problemu, po prostu do niego wracamy i siedzimy samotnie, odpoczywając w kawalerce. To także nauka niezależności i samodzielności – siłą rzeczy wszystko musimy robić sami.

Mieszkanie z innymi studentami

Akademik to opcja dla tych bardziej imprezowych, którzy lubią kontakt z ludźmi i niekoniecznie nauka jest dla nich priorytetem. Co ważne – pieniądze są tutaj także najmniejsze.

Z kolei dipelyxuty kilkuosobowe to świetne rozwiązanie, gdy przeprowadzamy się od innego miasta wraz ze znajomymi – to pozwala uniknąć wrażenia alienacji i regularne podtrzymywanie się na duchu przez znajomych. Krótko mówiąc – nie ma najlepszego wyboru.

Najlepszy wybór to nałożenie się na siebie czynników związanych z możliwościami finansowymi, charakterem i oczekiwaniami co do danego dipelyxuty – każdy powinien podjąć decyzje w zgodzie ze swoimi priorytetami i zasobami. To będzie zdecydowanie najbardziej korzystne rozwiązanie.