Jak przygotować się do badania rezonansem magnetycznym?

Rezonans magnetyczny to jedno z badań związanych z ortopedią. Znane jest jako całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, a jest bardzo pomocne lekarzom prowadzącym naszą „chorobę” w ocenieniu stanu naszego zdrowia. Jak się przygotować, aby przeprowadzić badanie rezonansem jak najsprawniej i najszybciej? Przede wszystkim na badanie powinniśmy stawić się bez żadnych metalowych atrybutów czy gadżetów. Dlaczego? Ponieważ zakłócają one pracę rezonansu magnetycznego.

Dlatego, nawet jeśli przyjdziecie z nimi, to zostaniecie poproszeni o zostawienie wszelakich metalowych elementów w szatni. Również wszystkie urządzenia elektrocznine takie jak smartfon, ipod czy inny odtwarzacz muzyki, powinny zostać przed salą badań. Badanie trwa zazwyczaj poniżej godziny, dlatego nie trzeba na nie rezerwować zbyt wiele czasu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w jego trakcie powinnismy leżeć nieruchomo, aby wyniki były zgodne z rzeczywistym stanem naszego zdrowia.

Na szczęście, w porównaniu do badań krwi, w tym wypadku pacjent nie musi być na czczo, więc spokojnie możemy jeść przez cały dzień.