Fullscreen – nieważne co robisz

Fullscreen, czyli powiększenie na cały ekran to przydatna funkcja podczas oglądania filmów czy przeglądania galerii zdjęć. Google zauważyło, że obsługiwanie telefonu czy tabletu wymaga używania fullscreena znacznie częściej, niż w przypadku korzystania z komputera. Urządzenia przenośne mają w końcu stosunkowo niewielkie ekran.

Jeśli upchniemy na nim kilka funkcji na raz, obraz może stać się mało czytelny. Dlatego w Androidzie jest możliwość powiększania na pełny ekran wszystkiego, co w danej chwili robimy. Czytanie, oglądanie, przeglądanie sieci czy granie w gry – gdy wykonujemy te czynności chcemy skupić na nich całą uwagę.

Niepotrzebne są nam dodatkowe paski czy ikony, z których i tak skorzystamy dopiero po wyłączeniu aktualnej aplikacji. Skorzystanie z opcji pełnoekranowej pozwoli w nieskrępowany sposób korzystać z programu, który w danej chwili jest dla nas najważniejszy. Z drugiej strony, Android pozwala na to, by użytkownik mógł szybko sprawdzić panel z powiadomieniami.

Wystarczy najechać palcem na brzeg ekranu, by pojawiła się listwa, z której dowiemy się czy przyszedł do nas nowy mail, SMS lub może ktoś dzwonił.