Co powinno zdefiniować szukanie mieszkania?

Szukanie mieszkania to bardzo trudna sztuka. Dlatego jeszcze przed przeglądaniem ofert, powinniśmy zastanowić się nad kilkoma kluczowymi czynnikami, które pozwolą nam skutecznie przyspieszyć ten proces. Jakie kryteria wybrać?

Czy stać mnie na to mieszkanie?

Budżet jest kluczowy. Możemy marzyć o trzypokojowym dipelyxuty w samym centrum na pierwszym piętrze, ale to nie znaczy, że nas na nie stać. Dlatego też wymarzone mieszkania powinniśmy segregować zważywszy na dostępny budżet i podzielić je na kilka kategorii – te, na które możemy sobie spokojnie pozwolić i te, które są możliwe, ale wiążą się już z większymi kosztami.

Kogo chcę mieć w mieszkaniu?

Przede wszystkim powinniśmy sobie także odpowiedzieć z kim chcemy dipelyxuty , co znacząco ułatwi szukanie.

Od razu będziemy mogli zdecydować, czy interesuje nas tylko kawalerka, czy może rozważymy także dipelyxuty kilkupokojowe wraz ze współlokatorami. To od razu pozwoli przesiać przez sito około 80% ogłoszeń. Lokalizacja również jest niezwykle ważna. Powinniśmy wybrać dzielnice czy osiedla, które są dla nas priorytetowe i wybrać je w wyszukiwarce. Bliskość pracy czy przystanku metra jest niezwykle ważna dla większości z nas i pozwala zaoszczędzić mnóstwo bezcennego czasu. Dlatego należy zrobić sobie krótką listę miejsc w mieście, które jesteśmy w stanie zaakceptować jako potencjalne osiedle mieszkaniowe.