Céline Dion

Céline Marie Claudette Dion Angélil znana jest publiczności po prostu jako Céline Dion. Jest to wokalistka, zajmująca się gatunkami muzycznymi, takimi jak pop tradycyjny oraz adult contemporary.

Artystka dysponuje silnym głosem o dosyć ciemnej barwie, określanym przez grono specjalistów jako mezzosopran liryczny. Wokalistka przyszła na świat w Charlemagne (kanadyjska prowincja Quebec) w 1968 roku.

Swoją karierę rozpoczynała bardzo wcześnie. Już mając dwanaście lat wspólnie z matką i bratem ułożyła pierwszą piosenkę, noszącą tytuł „Ce n’était qu’un rêve”.

To właśnie dzięki temu utworowi została dostrzeżona przez menadżera René Angeélila. Pierwszy album gwiazdy – „Lavoix du bon Dieu” został wydany już rok później.

Z początku Dion podbijała francuski rynek muzyczny, jednak wraz z pojawieniem się płyty „Unison”, którą nagrała także w języku angielskim, zasłynęła też w Ameryce. Do jej najsłynniejszych utworów można zaliczyć: „Falling into You”, D’amour ou d’amitié”, „I’m Your Angel” oraz „All by Myself”.

Piosenkarka może się poszczycić zdobyciem siedmiu nagród Grammy. Co więcej, otrzymała też Oscara za piosenkę „Beauty and the beast” z filmu animowanego „Piękna i Bestia”, którą wykonała wraz z Peabo Brysonem oraz za słynne „My Heart Will Go On” z „Titanica”.