Bezpłatne mapy Google

Możliwość korzystania z systemów nawigacji to jedna z największych zalet współczesnych urządzeń mobilnych. Tradycyjne urządzenia nawigacyjne pomału odchodzą do lamusa, bo wiele telefonów i tabletów ma dostęp do równie dokładnych map i opcji obliczania trasy.

Co więcej, taką możliwość już na starcie oferuje Android. Wystarczy więc mieć ten darmowy system, by spokojnie trafić do celu.

W Androidzie znajdziemy bezpłatne mapy Google. Te same, do których mamy dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Google maps to zarówno mapy schematyczne, jak i zdjęcia satelitarne. A jeśli powiększenie z satelity nam nie wystarczy, możemy skorzystać z widoku StreetView czyli wykonać wirtualny spacer ulicami wybranego miasta.

Dzięki temu z Androidem nie sposób się zgubić. Jeśli jednak darmowe mapy od Google nam nie wystarczą, możemy też skorzystać z innych aplikacji działających pod googlowym OS-em.

Wprawdzie akurat w tym segmencie znajdziemy przede wszystkim programy płatne, wciąż jednak taka opcja może się okazać bardziej opłacalna niż zakup nawigacji samochodowej.