50-lecie ślubu – w domu, czy na sali?

Złoty jubileusz to bardzo ważna data dla każdego małżeństwa. Stanowi symbol ich miłości, jedności oraz wierności. W końcu spędzenie z pięćdziesięciu lat z jedną osobą może być dla niektórych nie lada wyczynem. Biorąc pod uwagę jak duża jest to okazja, wiele par decyduje się na organizacje przyjęcia dla swoich najbliższych. Oczywiście wszystko zależy od wielkości budżetu, czy też liczby krewnych, niemniej jednak jubileusze wyprawia się bardzo często, choćby w domowym salonie i dla kilku osób.

Liczy się w końcu symbolika i dobre towarzystwo. Organizacja przyjęcia w domu lub na sali ma oczywiście zarówno swoje wady, jak i zalety. Impreza domowa daje przede wszystkim wrażenie intymności i prywatności. Są bowiem na niej tylko osoby zaproszone, a nie obsługa. Poza tym umożliwia spędzanie czasu na różne sposoby – oglądanie starych fotografii i filmów, granie w gry planszowe, czy wspólne muzykowanie.

Przyjęcia domowe będą jednak idealne szczególnie dla tych osób, które nie planują zapraszać zbyt dużej liczby gości i mają warunki aby podać gościom jedzenie i napoje.

Przyjęcie na sali – wady i zalety

Oczywiście domowe przyjęcia mają także swoje wady, spośród których największą jest chyba czas, który poświęca się na ich organizacje. Trzeba bowiem imprezę nie tylko zorganizować – zatem ugotować wszystko, kupić alkohol i napoje, ale też po niej posprzątać, także pozmywać naczynia. Przy dużej liczbie zaproszonych osób, może to być po prostu trudne. Naprzeciw wielkim rodzinom wychodzą sale imprezowe chętne do podjęcia się organizacji 50-lecia ślubu, ale też przyjęć z innych okazji.

Dają one przede wszystkim możliwość pomieszczenia tylu osób, ile faktycznie chcemy do świętowania zaprosić. Poza tym posiadają obsługę, która zajmuje się podawaniem jedzenia, dzięki czemu organizatorzy mogą na spokojnie spędzić czas na rozmowach i zabawie ze swoimi gośćmi. Tego typu sale zwykle mają szerokie menu potraw, spośród których można wybrać tylko pasujące nam dania, czy alkohole. Dodatkowo często współpracują z didżejami, dzięki czemu możemy gościom zagwarantować również zabawę taneczną. Mimo, że koszt wynajęcia sali bardzo często jest spory i wiąże się z dużym wydatkiem, jest to naprawdę wygodny sposób na organizację przyjęcia jubileuszowego, ale i nie tylko.